Official Croatian Forum | Shakira, no hay nadie como tú..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Službeni hrvatski forum o Shakiri | Official Croatian Shakira Forum
 
Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Članak o Shakiri + poster u "Teen" časopisu!

Go down 
Autor/icaPoruka
Hannah
Admin
Hannah


Broj postova : 1338
Join date : 07.12.2009
Age : 35
Lokacija : Shakiland

Članak o Shakiri + poster u "Teen" časopisu! Empty
PostajNaslov: Članak o Shakiri + poster u "Teen" časopisu!   Članak o Shakiri + poster u "Teen" časopisu! Icon_minitime1sri srp 14, 2010 6:20 pm

Članak o Shakiri i poster izašli su u novom broju "Teen" časopisa.

Članak o Shakiri + poster u "Teen" časopisu! 2z4a49w

Zvijezda plemenitog srca

Pjesmom Waka Waka otvorila je Svjetsko nogometno prvenstvo i svi su (opet) poludjeli za njom. Evo zašto je Shakira mnogima broj 1!

Waka Waka naziv je novog hita predivne plesne princeze Shakire koja je upravo tom pjesmom otvorila Svjetsko nogometno prvenstvo te je bila glavna zvijezda svečanog otvorenja tog spektakla. Kolumbijska diva svojim nadaleko poznatim njihanjem bokovima podigla je cijeli stadion na noge i ponovno svima pokazala zašto je i dalje jedna od najvećih diva glazbenog svijeta.

Uvijek pomaže
I tada je Shakira pokazala da je zvijezda sa srcem jer je nakon otvorenja SP-a posjetila djecu u jednoj južnoafričkoj osnovnoj školi, u sklopu svog dobrotvornog rada kojim preko UNICEF-a promiče važnost dječjeg obrazovanja. "Ovo je sjajna prilika jer dolazi mnogo ljudi iz svih krajeva svijeta. Sada trebamo upozoriti na problem edukacije jer 72 milijuna djece diljem svijeta nema mogućnost obrazovanja, od toga 32 milijuna afričke djece", izjavila je Shakira. No, ona misli i na mnoge druge koji su siromašni ili napušteni. Tako svim snagama pomaže stanovnicima potresom pogođenog Haitija. Obišla je privremeno naselje podignuto na golf igralištu u Port-au-Princeu, u kojem je smješteno 50 tisuća osoba koje su ostale bez krova nad glavom. Uz to, Shakira ima zakladu koja osigurava hranu za 6000 siromašne djece u Kolumbiji, a najavila je i da će na Haitiju sagraditi jednu školu.

Info
Pravo ime: Shakira Isabel Mebarak Ripoll
Datum rođenja: 2. veljače 1977.
Mjesto rođenja: Barranquilla, Kolumbija
Žanrovi: pop, rock en espanol, pop rock, latino
Zanimanje: pjevačica, tekstopisac, glazbena producentica, plesačica, glumica

O Shakiri
Ona je kolumbijska latino pop pjevačica i kantautorica. Poznata je po svojim vatrenim pjesamama i zavodljivom plesu. Njezini najveći hitovi su pjesme Estoy Aqui, Ciega, Sordomuda, Ojos Asi, Whenever, Wherever, Underneath Your Clothes, La Tortura, Hips Don't Lie... Trbušni je ples naučila od bake Libanonke. Govori portugalski, španjolski, engleski, arapski i talijanski jezik.

Djetinjstvo
Njezina je mama Kolumbijka, tata joj je porijeklom iz Libanona. Shakira je arapsko ime koje znači "djevojka puna ljupkosti". Kao dijete privukla je pozornost svojom glazbenom nadarenošću. Prvu pjesmu napisala je sa samo osam godina i kasnije ju je uvrstila na svoj prvi album. Na regionalnim natjecanjima osvajala je svoje prve nagrade.

Počeci
S trinaest godina potpisuje svoj prvi ugovor sa Sonyjem, za album Magia. Nakon toga dolazi drugi album Peligro. Završava školu i potpuno se posvećuje glazbi. Godine 1996. izlazi treći album - Pies Deccalzos. Tim albumom Shakira dokazuje i posljednjim skepticima da nije više samo nada latino glazbe već prava zvijezda. Album je prodan u 3,6 milijuna primjeraka.

Uspon
U svibnju 1998. godine proglašena je latino glazbenikom godine na Music Awardsu. Albumom Donde Estan Los Ladrones stječe sve više poklonika i izvan Latinske Amerike. Na dodjeli Grammyja 2000. godine osvaja dvije nagrade. Uz suradnju s Emiliom i Glorijom Estefan odlučuje se za snimanje pjesama na engleskom jeziku. To rezultira albumom Laundry Service koji joj je otvorio vrata SAD-a i Europe. Njezini albumi prodani su u više od 60 milijuna primjeraka. Tijekom svjetske turneje Oral Fixaton Shakira je posjetila i Hrvatsku te održala koncert u Velikoj Gorici 15. srpnja 2006. Zadnji album izdala je potkraj prošle godine, i to pod imenom She Wolf. To je je treći Shakirin album na engleskom jeziku, a više od polovice pjesama napisao je Pharrell Williams. Na albumu se mogu čuti electro-pop pjesme u kojima je Shakira umiješala glazbene elemente mnogih kultura.

Vatrena plesačica
Poznata je kao trbušna plesačica i mada je pohađala satove plesa, vjeruje da se rodila s talentom. "Trbušni ples oduvijek mi je bio prirodan. Rođena sam s tim i nikada nisam trebala trenirati. Pokreti su u meni i mogu ih iskoristiti kad god ih zatrebam", rekla je. Kada se u spotu za pjesmu She Wolf pojavila prividno gola, izazvala je mnogo komentara, ali ona je tvrdila da nije prešla granicu dobrog ukusa. "Žestoko sam trenirala za spot She Wolf, gotovo mjesec dana. Htjela sam izgledati odlično i ne sramiti se same sebe. Nije bilo mišića u tijelu koji me nije bolio. Danima sam trpjela bolove jer sam pretjerala…"

Shakira osobno
Iako je mnogi smatraju iznimno lijepom i privlačnom curom, ona je u biti vrlo sramežljiva i samozatajna. Nedavno je otkrila kako se vjerojatno nikada ne bi odvažila na skidanje ispred objektiva fotoaparata. Ipak, brzo se predomislila i preformulirala svoju izjavu naglasivši kako sada ne bi, ali da se u budućnosti možda i to dogodi. "Ne mogu to učiniti, bar ne još. A možda ću se predomisliti i skinuti sa 40, tko zna", rekla je američkim medijima. "Prije 10 godina ne bi mi palo na pamet skakutati po pozornici, plesati u zlatnom kavezu na visokim potpeticama i pjevati u uskom topiću i minici. Danas kažem nikada neću pokazati svoje golo tijelo svijetu, ali naša se mišljenja mijenjaju", rekla je Shakira. "Odrasla sam u katoličkoj obitelji na sjeveru Kolumbije gdje je život prilično tradicionalan. Vjerojatno zbog svega toga postoje neke stvari za koje nisam dovoljno hrabra", dodaje Shakira.


Ostalo o Shakiri doznajte iz novog Teena, a klikom OVDJE pogledajte sliku postera koji je izašao u istom broju.

IZVOR:
Teen.revije.hr
[Vrh] Go down
https://shakiraloba.forumcroatian.com
 
Članak o Shakiri + poster u "Teen" časopisu!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Članak o Shakiri u časopisi 'Fabulous'
» El Heraldo (1988.): Prvi članak ikad o Shakiri
» Članak o Shakiru u časopisu "Cosmopolitan Style"
» Članak o Shakiru u časopisu "You"
» Moćna zvijezda Shakira (Elenco članak)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Official Croatian Forum | Shakira, no hay nadie como tú.. :: O forumu :: Portal News-
Forum(o)Bir: